11 tipů na audioknihy pro každého: sci-fi, detektivky i dětské příběhy. Poslech těchto novinek vás zabaví na desítky hodin!

27.02.2024 | Tipy na knihy
11 tipů na audioknihy pro každého: sci-fi, detektivky i dětské příběhy. Poslech těchto novinek vás zabaví na desítky hodin!

Ať už audioknihy posloucháte při jízdě autem, při úklidu nebo třeba při práci na zahrádce – těchto jedenáct tipů se vám bude hodit! Najdete mezi nimi příběhy pro děti, detektivku od Agathy Christie nebo třeba knihu Druhá nadace od Isaaca Asimova. 
 

Petra Soukupová: Divné děti a smutná kočka
Čtou: Patricie Pagáčová, Kristýna Ryška, Tereza Marečková, Matyáš Valenta, Max Dolanský

Milu s Petrem čeká na venkově pořádné letní dobrodružství. Dvojice kamarádů narazí na pár podobně „divných“ dětí ze sousedství, a jakmile jim cestu zkříží kočka se smutným výrazem, pustí se do pátrání po jejím majiteli. Co když zvíře patří opravdické čarodějnici?

 

Cressida Cowell: Jak přežít dračí bouři
Čte: David Novotný

Na začátku to vypadá jen jako drobná nepříjemnost: Škyťák se musí zúčastnit plaveckého závodu v ledové vodě, který patří mezi tradiční vikinské kratochvíle. Jenže pak se události jako vždycky zvrtnou… Pokračování oblíbené série Škyťák Šelmovská Štika III.

 

Lee Child: Varovný signál
Čte: Vasil Fridrich

Jack Reacher sice setřásl dotěrné soukromé očko, jenže chlápek promptně vyplaval jako mrtvola s uřezanými konečky prstů. Je třeba neprodleně vyrazit po stopě! Co měl s mrtvým společného Reacherův bývalý nadřízený a mentor? Třetí šťavnatý případ právě začíná!

 

Agatha Christie: Nakonec přijde smrt
Čte: Klára Oltová

Ovdovělá Reniseneb se vrací do rodného domu. Když si však její otec přivede novou konkubínu, začnou rozbroje. Panovačná Nofret se nakonec zřítí z útesu a vše nasvědčuje tomu, že nešlo o dílo náhody. Napínavá detektivka ze starověkého Egypta z pera královny žánru.

 

Beatrice Salvioni: Dareba
Čte: Klára Oltová

Vychází v únoru
Francesca pochází z takzvaně slušné rodiny. Proto ji fascinuje Maddalena, jejíž pověst v severoitalské Monze za Mussoliniho vlády výmluvně odráží přezdívka Dareba. Nesourodou dvojici spojí pevné pouto, které však v maloměstských poměrech vzbudí veřejné pohoršení.

 

William Gibson: Neuromancer
Čte: Jan Teplý

Vychází v únoru
Case, jeden z nejtalentovanějších hackerů v celém Sprawlu, má po zpackané zlodějině nervový systém na cucky a je na nejlepší cestě stát se další mrtvolou v ulicích Nočního města. Možná ale dostane druhou šanci, když mu nájemná samurajka Molly dohodí nový kšeft.

 

Isaac Asimov: Druhá Nadace
Čte: Martin Myšička

Mutanta Mezka čeká na cestě k nadvládě nad celou galaxií poslední překážka – záhadná Druhá Nadace. Té se však obávají i obyvatelé planety Terminus, sídla původní Nadace. Podaří se uspíšit zrod osvícené Druhé říše, nebo plán geniálního matematika Hariho Seldona selže?

 

Håkan Nesser: Druhý život pana Roose
Čte: Martin Zahálka

Vychází v únoru
Uťápnutý mužíček před světem utajil tučnou výhru ze sázení. Pokouší se o skromný restart, ale záhy se začne pohřešovat a inspektor Gunnar Barbarotti, už tak přetížený všednodenní kriminální agendou, má o případ navíc. A tenhle věru nebude snadné rozplést…

 

Emily St. John Mandelová: Moře klidu
Čtou: Jana Plodková, Veronika Lazorčáková, Miloslav Mejzlík, Ondřej Novák

Edwina pošlou rodiče v roce 1912 za Atlantik kvůli jeho nekonvenčním názorům. Co má společného se skladatelem, jenž o sto let později vzbudí zájem podezřelého cizince, a se spisovatelkou žijící na Měsíci? Román o umění, lásce a pandemii napříč časem i prostorem.

 

Eva Papoušková: Cílovníci
Čte: David Novotný

Vychází v únoru
Do elitní internátní školy Krále Jiřího v poděbradském zámku nastupuje v září 1946 rošťák Záviš. Za války prý zvlčil, takže se tu musí zocelit, aby byl jednou osvobozenému Československu oporou. Se spolužáky brzy shledá, že za zdmi ústavu se zformoval přetěžký soupeř…

 

Peter May: Zimní hrob
Čte: Daniel Bambas

Vychází v únoru
Skotsko roku 2051 připomíná zmrzlé peklo. Když mladá meteoroložka Addie objeví v ledu lidské tělo, případ zavražděného investigativního novináře dostane na starost její otec – detektiv inspektor Cameron Brodie. Jaké děsivé tajemství chtěl vrah navždy pohřbít?


 

Text: se svolením vydavatelství OneHotBook
Foto: Image by Freepik 

Nepřehlédněte

Poslední léto: Skvěle popsané myšlenky a pocity rebelující patnáctileté holky. Na tuto knihu budete myslet ještě dlouho po přečtení

18.05.2024 | Recenze

Vykouzlete si letní náladu knihou! Moje velké řecké léto a Toskánské dědictví: Dvě knižní novinky, které vás přenesou na sluncem zalitý jih Evropy

17.05.2024 | Tipy na knihy

Tim Weaver: „Mám obrovské štěstí, že se psaní můžu věnovat na plný úvazek.“ V květnu vychází už třináctý díl detektivní série o Davidu Rakerovi

16.05.2024 | Rozhovory

Šikmý kostel: Literární zpráva o kraji, kde to bylo všechno trochu jinak. Knižní fenomén rozebírá ve svém eseji publicista a pedagog Martin Groman

15.05.2024 | Ostatní

Žhavá láska mezi krasobruslařkou a kapitánem hokejového týmu: Kniha Na ledě by neměla uniknout žádné fanynce romantického bestselleru Hypotézy lásky

14.05.2024 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.