Příběhy do uší na celý srpen

11.08.2022 | Knižní zajímavosti
Příběhy do uší na celý srpen

Jestliže rádi knihy posloucháte, místo abyste je četli, určitě oceníte audioknižní tipy na nakladatelství OneHotBook. Připravili jsme pro vás výběr napříč žánry, z nichž si jistě vybere každý milovník audioknižních příběhů. (text: Helena Herynková,fotografie: Michaela Merglová, se svolením OneHotBook)

Walter Tevis: Dámský gambit
Na šachovnici válí tahle dívka ze sirotčince líp než kdekterý chlap z USA. Je načase, aby vyhrála národní šampionát a vyzvala nafoukané Rusy. Jenže v cestě ji stojí ještě záludná sokyně, jíž se dává mat převelice těžko… Napínavou a osudovou šachovou partií vás provede hlas herečky Jany Plodkové.

Peter May: Noční brána
Enzo MacLeod v nové forenzní síle – francouzský venkov poskytl jeho důvtipu další dvě záhady, jež od sebe dělí sedm desetiletí. Klíč k nim je třeba hledat ve válečné hamižnosti a záhadném úsměvu Mony Lisy z Louvru. Příběh vypráví David Matásek.

Thomas Savage: Síla psa
Přinejmenším od dob Steinbeckova Na východ od ráje se v Americe ví, že když spolu hospodaří dva bratři jako oheň a voda, žije se jim hůř než cizím. Platí to i v roce 1924 v srdci drsné Montany, kdy sourozencům z prosperujícího ranče Burbankových táhne na čtyřicet. Jakmile si však poddajnější George přivede domů vdovu po laskavém doktorovi, kterou si ve městě narychlo vzal, bere strojený klid zasvé. Interpretace předlohy oscarového filmu s Benedictem Cumberbatchem v roli zlomyslného mizery se ujal Otakar Brousek ml..

Jussi Adler-Olsen: Chlorid sodný
Oddělení Q odhalí v případech údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností vzorec. A protože další oběť je podle všeho na spadnutí, pouští se i přes proticovidová opatření do zběsilého pátrání po vrahovi. Hlasem vyšetřovatelů je herec Igor Bareš.

Georges Simenon: Maigret a zločin na vsi
Komisař Maigret se vydá po boku vystrašeného učitele do vesničky na západním pobřeží Francie. Důvod? Vražda Leonie Birardové, z níž je podezřelý právě jeho společník. Ale co když z něj místní udělali obětního beránka? Maigretem se již tradičně stává Jan Vlasák.

Agatha Christie: Kočka mezi holuby
Meadowbank patří k nejúspěšnějším dívčím školám v Anglii, jenže nedávno tu někdo zastřelil učitelku. Když dojde k dalšímu útoku, zavládne ve škole chaos. Něco by mohla vědět jedna ze studentek, která ovšem umírá strachy… Klasickou detektivku vypráví Lukáš Hlavica.

Ať už si vyberete detektivku, kovbojku nebo pořádnou šachovou partii, u audioknih si báječně odpočinete, rozvinete fantazii a užijete si krásný zážitek.

 

Nepřehlédněte

Bad Mothefucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona – Poznejte největšího pohodáře Hollywoodu. Text doprovází ilustrace od šestadvaceti výtvarníků z celého světa, kteří na počest Jacksonovy kariéry vytvořili nové plakáty k jeho filmům.

27.09.2023 | Tipy na knihy

Vařečkou proti válce: Hrdinky historického románu Na kuchyňské frontě předvádějí vrcholné kuchařské umění z potravin na přídělový systém

26.09.2023 | Recenze

Kvalitní literatura pro dlouhé podzimní večery: Novinka Ráj od nositele Nobelovy ceny za literaturu a další tituly, které se jistě zařadí mezi nejlepší knihy vašeho života

25.09.2023 | Tipy na knihy

U těchto příběhů se vám napětím rozbuší srdce: Tři tipy na temné knihy, jako stvořené pro podzimní čtení

24.09.2023 | Tipy na knihy

Josef Káďa Kadeřábek doporučuje svou novou knihu fanouškům seriálu Volha: "Na panáka myslivecké na ledu se dalo trochu skotské whisky jenom nahoru, takzvaně na plavanou. A host nic nepoznal."

23.09.2023 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.