Příběhy do uší na celý srpen

11.08.2022 | Knižní zajímavosti
Příběhy do uší na celý srpen

Jestliže rádi knihy posloucháte, místo abyste je četli, určitě oceníte audioknižní tipy na nakladatelství OneHotBook. Připravili jsme pro vás výběr napříč žánry, z nichž si jistě vybere každý milovník audioknižních příběhů. (text: Helena Herynková,fotografie: Michaela Merglová, se svolením OneHotBook)

Walter Tevis: Dámský gambit
Na šachovnici válí tahle dívka ze sirotčince líp než kdekterý chlap z USA. Je načase, aby vyhrála národní šampionát a vyzvala nafoukané Rusy. Jenže v cestě ji stojí ještě záludná sokyně, jíž se dává mat převelice těžko… Napínavou a osudovou šachovou partií vás provede hlas herečky Jany Plodkové.

Peter May: Noční brána
Enzo MacLeod v nové forenzní síle – francouzský venkov poskytl jeho důvtipu další dvě záhady, jež od sebe dělí sedm desetiletí. Klíč k nim je třeba hledat ve válečné hamižnosti a záhadném úsměvu Mony Lisy z Louvru. Příběh vypráví David Matásek.

Thomas Savage: Síla psa
Přinejmenším od dob Steinbeckova Na východ od ráje se v Americe ví, že když spolu hospodaří dva bratři jako oheň a voda, žije se jim hůř než cizím. Platí to i v roce 1924 v srdci drsné Montany, kdy sourozencům z prosperujícího ranče Burbankových táhne na čtyřicet. Jakmile si však poddajnější George přivede domů vdovu po laskavém doktorovi, kterou si ve městě narychlo vzal, bere strojený klid zasvé. Interpretace předlohy oscarového filmu s Benedictem Cumberbatchem v roli zlomyslného mizery se ujal Otakar Brousek ml..

Jussi Adler-Olsen: Chlorid sodný
Oddělení Q odhalí v případech údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností vzorec. A protože další oběť je podle všeho na spadnutí, pouští se i přes proticovidová opatření do zběsilého pátrání po vrahovi. Hlasem vyšetřovatelů je herec Igor Bareš.

Georges Simenon: Maigret a zločin na vsi
Komisař Maigret se vydá po boku vystrašeného učitele do vesničky na západním pobřeží Francie. Důvod? Vražda Leonie Birardové, z níž je podezřelý právě jeho společník. Ale co když z něj místní udělali obětního beránka? Maigretem se již tradičně stává Jan Vlasák.

Agatha Christie: Kočka mezi holuby
Meadowbank patří k nejúspěšnějším dívčím školám v Anglii, jenže nedávno tu někdo zastřelil učitelku. Když dojde k dalšímu útoku, zavládne ve škole chaos. Něco by mohla vědět jedna ze studentek, která ovšem umírá strachy… Klasickou detektivku vypráví Lukáš Hlavica.

Ať už si vyberete detektivku, kovbojku nebo pořádnou šachovou partii, u audioknih si báječně odpočinete, rozvinete fantazii a užijete si krásný zážitek.

 

Nepřehlédněte

Hana Robinson: Ráda bych šla na skleničku s Alenou Mornštajnovou

25.09.2022 | Rozhovory

Ted Bundy, na jedné straně lamač dívčích srdcí, na straně druhé bezcitný muž a bestiální vrah

24.09.2022 | Recenze

Michal Bystrov odhaluje těžké životní osudy a tajemství o původu Waldemara Matušky

23.09.2022 | Knižní zajímavosti

Markéta Hejkalová pořádá knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, její novou knihu pokřtí Alena Mornštajnová

22.09.2022 | Rozhovory

Knižní klub rozdal literární ceny, letos také oslaví 30. let od svého založení v roce 1992

21.09.2022 | Knižní zajímavosti

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.