Bad Mothefucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona – Poznejte největšího pohodáře Hollywoodu. Text doprovází ilustrace od šestadvaceti výtvarníků z celého světa, kteří na počest Jacksonovy kariéry vytvořili nové plakáty k jeho filmům.

27.09.2023 | Tipy na knihy
Bad Mothefucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona – Poznejte největšího pohodáře Hollywoodu. Text doprovází ilustrace od šestadvaceti výtvarníků z celého světa, kteří na počest Jacksonovy kariéry vytvořili nové plakáty k jeho filmům.

Filmoví fanoušci, zpozorněte! Samuel L. Jackson učaroval divákům jak ikonickou rolí ve Star Wars či hitech od Marvelu, ale i ve snímcích Spika Leeho nebo v neposlední řadě kultovního Quentina Tarantina, který pro něj napsal dost možná ty nejznámější filmové role. Nejucelenější a po čertech čtivá biografie jednoho z nejvíce cool herců současného Hollywoodu je konečně tady! A to „cool“ myslíme vážně. Herec sám je považuje za druhé nejčastější slovo, které používá. Jaké je to první, můžete hádat.
 

Nyní máte možnost přečíst si detailní přehled této jedinečné osobnosti, který nešetří přímými citacemi a zahrnuje hercův životní příběh, ale i celkový přehled všech jeho filmových rolí od roku 1977 do roku 2021. Je toho v ní ale mnohem víc. Poznejte blíže pohodářskou personu se zálibou v golfu, kung-fu filmech a sprostých slovech.

„Chci hrát každý den,“ řekl jednou Samuel L. Jackson. „A hereckých příležitostí je za život každého z nás jen omezený počet. Takže se je snažím maximálně využívat.“

Od fanouška fanouškům. Asi tak by se dala kniha ve velké zkratce popsat. Autorem je Edward Gavin, zkušený publicista, jenž za sebou má celou řadu biografií celebrit a knih o popkultuře. Rozhodně nezapře, že je Jacksonovým příznivcem.

Publikace krom zdařilého obsahu upoutá bezesporu i grafickou stránkou, která je skutečnou pastvou pro oči. Na počest Jacksonovy kariéry totiž bylo osloveno šestadvacet výtvarníků z celého světa. A ti dostali za úkol vytvořit zbrusu nové plakáty k jeho filmům.

„Jak se sluší na film, který si pohrává s časovými liniemi, začali hned první den natáčením závěru: scény v bistru, vyznačující se Jacksonovým mistrovským výkonem. Předvádí sekvenci jako vystřiženou z Richarda III. – až na to, že je v bistru a sedí v boxu,“ řekl Tarantino o Jacksonovi. „Dominuje celé místnosti, a přitom se nikdy nezvedne z místa. Sam je prostě opravdu pozoruhodný.“

Celý text, popisující jeho životní příběh je chronologicky prokládán medailonky jeho filmových rolí. Bez nějakých velkých cirátů se tak dozvídáte přesně to, co vás zajímá. Nečekejte kritické pojednání, ale jeden velký tribut. Což v tomto případě rozhodně není na škodu. Naopak. Přesto se herec nevyhýbá nepříjemným věcem, otevřeně se zde mluví kupříkladu i o závislosti na kokainu a neúspěších.

 

Vyšlo v září v nakladatelství Pangea.Text: Tomáš Lesk
Foto: Markéta Havlová

Nepřehlédněte

Na žádné dovolené nesmí chybět audiokniha! Nic neváží, nepolejete ji, ani ji nezničíte na pláži. Navíc je vždy na dosah ruky přímo ve vašem telefonu

12.06.2024 | Tipy na knihy

Tři tipy pro náročné čtenáře: povídky od autorky knihy Takové maličkosti, Píseň L. od Veroniky Opatřilové a alternativní život Milana Kundery

11.06.2024 | Tipy na knihy

Tereza Bebarová: „Úspěch je nikdy nekončící proces, bez ohledu na profesi." Herečka, kterou znáte z pořadu Peče celá země, načetla audio verzi románu spisovatelky Liane Moriarty

10.06.2024 | Rozhovory

Toskánské dědictví: Na první pohled odpočinkové čtení umně splétá city a emoce a čtenářům nabízí silný příběh

08.06.2024 | Recenze

Druhý dech: Tajemno, podivnosti a intenzivní strach. Klidné přírodní lůno se promění v dějiště hrůz. Temný debut českého autora prošpikovaný popkulturními odkazy

07.06.2024 | Recenze

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.