Knihománie, vrchol knižní sezóny, přináší bestsellery od Toma Feltona, Zlatana Ibrahimoviće nebo dárkový box knih Patrika Hartla

03.11.2022 | Ostatní
Knihománie, vrchol knižní sezóny, přináší bestsellery od Toma Feltona, Zlatana Ibrahimoviće nebo dárkový box knih Patrika Hartla

Jako každý rok v této době i letos najdete v kamenných knihkupectvích oblíbenou Knihománii, která přináší čtenářům to nejlepší z podzimní knižní produkce. Letos je to již 12. ročník a jedná se jako vždy o vrchol knižní sezóny. Vybírat můžete ze 30 nejlepších knih podzimu a nezapomeňte, že ke každé zakoupené knize dostanete dárek v podobě Knihy křížovek pro dobrou náladu a u vybraných knihkupců navíc ještě i poukázku v hodnotě 50 Kč na další nákup. Dárky se rozdávají až do 30. listopadu 2022! 

Této jedinečné podzimní akce můžete využít v téměř 300 knihkupectvích po celé České republice. 

A z jakých že knižních novinek můžete vybírat?  I tentokrát jsou v nabídce zajímavé tituly různých žánrů české i světové literatury – thrillery, historické romány, biografie, kuchařky, populárně naučná literatura i knihy pro děti. 

Představování jednotlivých knih začneme titulem z nakladatelství Slovart – Královna od Matthewa Dennisona. Autor čtenářům nabízí podrobný, zasvěcený a místy dramatický pohled do Alžbětina života.

Pro sportovní a především fotbalové nadšence připravilo nakladatelství HOST knihu Zlatan Ibrahimović: Adrenalin. Již nyní se jedná o mezinárodní bestseller, který představuje Zlatana Ibrahimoviće jako člověka s pozoruhodným životem.

Velmi očekávanou knihou je příběh od Toma Feltona S kouzelnickou hůlkou
V této otevřené zpovědi vypráví filmový představitel Draca Malfoye nejen o zákulisí natáčení filmové ságy. Neskrývá i odvrácenou tvář brzké slávy a vyznává se ze svého vztahu k představitelům dalších slavných rolí, a to včetně Emmy Watson. 

V knize Slečna Marplová: Dvanáct nových případů se tato legendární dáma vydává po stopách zločinu ve dvanácti nových příbězích! Karen M. McManus, Ruth Ware, Lucy Foley a další současné autorky se spojily, aby složily poctu Agatě Christie

V nakladatelství KALIBR v rámci Knihománie pak vycházejí také thrillery Mrtvé od Tichého jezera (Leslie Wolfe), Slepá ulička (Joy Fieldingová) či Vrah andělů (Andrew Mayne). 

Z českých a slovenských autorů můžete v letošní Knihománii najít Petru Dvořákovou, Táňu Keleovou-Vasikovou, Irenu Obermannovou, v knize Co se stane dál jsou povídky např. od Aleny Mornštajnové, Kateřiny Tučkové nebo Viktorie Hanišové. Moderátor Tomáš Zástěra napsal knihu Opouštím ostrov, kde najdete 17 humorných historek, které se mu opravdu staly. 

Na otázky známého novináře Martina Moravce odpovídá Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. 
Kniha nese název Josef Mareš: Moje případy z 1. oddělení.

Fanoušci Patrika Hartla si nyní mohou pořídit dárkový box, který obsahuje bestsellery Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí, Nejlepší víkend a 15 roků lásky.

Dalším skvělým čtením v Knihománii je Vlaštovčí kopec od nakl. Jota, Jedna dobrá věc od Alexandry Potter, Psí Vánoce od W. Bruce Camerona. Oblíbené autorce Barbaře Erskinové vychází kniha Spřádači snů, Anne Jacobsová je u čtenářek také velmi vyhledávaná, proto je jistě potěší novinka Ateliér Rosen

Máte doma vášnivé hráče? Pak je kniha Zničení, od nakl. Laser,  přesně pro ně! Legendární on-line hra League of Legends poprvé přenáší svůj bohatý svět na stránky románu.

Zastoupení young adult fantasy zde je v podobě knihy Železná vdova, Chua-sijská říše po staletí čelí invazi bojových strojů. Jedinou nadějí na obranu jsou kukly, válečné stroje, které dokáže řídit pouze dvojice muž a žena. 

Stálicí v Knihománii jsou kuchařky od Zdeňka Pohlreicha. Letos si pro své fanoušky připravil knihu Super jednoduše bez masa. Tedy kuchařku kde maso nenajdete, ale nebojte se, všechny suroviny bezpečně seženete v supermarketu!

Další kuchařku připravila Kamila NývltováNa plech s Kamilou. Zde si pochutnají především milovníci sladkého pečení. 

Nakladatelství Familium má v Knihománii dvě knihy – Maminko, vyprávěj a Cestuj!  Obě slouží k zaznamenávání vzpomínek.

Dostáváme se k avizovaným dětským knihám. Ani bez Čtyřlístku od Jaroslava Němečka si Knihománii nedokážeme představit. Nová kniha se jmenuje Krásné příběhy Čtyřlístku a je to již jednadvacátá velká kniha této oblíbené edice, obsahuje příběhy z čísel 381 až 400 z roku 2005.

Pro děti je i nádherně ilustrovaná kniha Belinda a tajemný výlet od Jolky Krásné a Nejmilejší pohádky od Jiřího Žáčka.
Starší děti by si mohly užít magický příběh Cestovní kancelář Jinosvěty.

A jako poslední je kniha Ladislava Špačka Dědečku, vyprávěj o Vánocích (obsahuje CD). Knížka je volným pokračováním série knih pro děti Dědečku, vyprávěj. Tentokrát se s Viktorkou a laskavým dědečkem dostáváme do adventního času a připravujeme se na nejkrásnější svátky roku – na Vánoce.

Výběr je opravdu bohatý a věříme, že z této nabídky si vybere opravdu každý. Tak krásné čtenářské zážitky, knihomolové! 

Text: Anna Líbalová
Foto: Štěpánka Levá

Nepřehlédněte

Nepíšu proto, abych byl populární, těší mě to, říká král severských detektivek Jo Nesbø, který přijel v říjnu loňského roku do Prahy

05.02.2023 | Rozhovory

Kniha Muž jménem Ove uchvátila celý svět, ve filmovém zpracování roli bručouna ztvárnil Oscary ověnčený Tom Hanks

04.02.2023 | Ostatní

Izraelská spisovatelka Dorit Rabinjanová vyniká mimořádným knižním projevem, ve svém románu upozorňuje na izraelsko-palestinský konflikt

03.02.2023 | Recenze

Lidé většinou tiše čekají, že vztah bude dobře pokračovat sám od sebe. To je ale omyl, říká Denisa Říha Palečková

02.02.2023 | Rozhovory

Ernest Cline je skutečný vizionář. Viděl budoucnost dřív, než si ji zbytek z nás vůbec dokázal představit, říká režisér Steven Spielberg

01.02.2023 | Knižní zajímavosti

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.