Čtěte ušima s našimi audioknižními tipy

17.06.2022 | Knižní zajímavosti
Čtěte ušima s našimi audioknižními tipy

Jistě už dávno víte, že číst se dá také ušima. Audioknihy si vydobyly místo na slunci, ale především v srdcích knihomolů. Bojíme se, že by vám mohla dojít zásoba kvalitního audioknižního čtiva, takže pro vás máme pár tipů z novinek vydavatelství OneHotBook. (text: Helena Herynková, foto: archiv OneHotBook)

Alena Mornštajnová: Teribear – Tajemství modré krabice
Hynek Čermák a Tereza Maxová vás vezmou do příběhu Teribeara, maskota Nadace Terezy Maxové dětem. Teribear ožil díky Aleně Mornštajnové, jedné z nejoblíbenějších českých prozaiček současnosti. Vyprávění o medvědí odvaze nejmenším bez rodiny ukáže, že ke štěstí dojde, doskáče či dojede na koloběžce úplně každý. Živý i plyšový.

Frank Herbert: Děti Duny
Paul Atreides zmizel v poušti, ale fremenský džihád nadále pustoší vesmír. Jedinou naději na světlejší budoucnost představují Paulovy děti, dvojčata Leto a Ghanima, nadané vizí, schopnostmi i železnou vůlí svého otce. Hlasy hrdinům propůjčili Marek Holý a Zuzana Slavíková.

Henning Mankell: Ruka / Wallanderův svět
Desátý díl série případů komisaře Wallandera přináší novelu Ruka, v níž po klidu toužící vyšetřovatel nalezne na svém novém pozemku lidské ostatky. Druhou část tvoří autorův doslov přibližující okolnosti vzniku slavné řady. Hrdinové promluví díky dvěma Jiřím, Mankella čtou Jiří Vyorálek a Jiří Hromada.

Nino Haratischwiliová: Osmý život (pro Brilku)
Počátkem 20. století se rodinným pokladem jedné gruzínské rodiny stává recept na nevšední horkou čokoládu. Její konzumace sice mívá tragické následky, ale oni přesto po generace dobrovolně žijí se svým sladkým prokletím… Příběh o prokletém rodu vypráví Martina Hudečková.

Heather Morrisová: Cilčina cesta
Příběh židovské dívky Cilky, která na vlastní kůži zažila hrůzy koncentračního tábora Osvětim i sovětského gulagu ve Vorkutě. Přesto dokázala najít životní lásku i vnitřní sílu a jako zdravotnice pomáhala druhým. V Cilku se proměnila Dana Černá.

Nepřehlédněte

Raději nechat historii spát

28.06.2022 | Recenze

Iluze: thriller ze světa magie

27.06.2022 | Recenze

Druhá jízda s Coco Pinchardovou

24.06.2022 | Recenze

Čekám na příchod nové klientky

23.06.2022 | Recenze

Osmany Laffita: Držte se pevně svých snů

22.06.2022 | Rozhovory

magazín knihkupec

je nezávislý tištěný měsíčník přinášející informace o knižních novinkách, rovněž ale o důležitých událostech ze světa kultury a umění.

Tento portál je neúplným zrcadlem jeho redakčního obsahu. Některé články, recenze, knižní ukázky a pod. vycházejí pouze v jeho tištěné podobě. Pro tu ovšem musíte navštívit některé kamenné knihkupectví, kde jej dostanete zdarma ke svému nákupu.